Umí Vaše peníze vydělávat peníze?

10.2. 2019 Eva Lamžová 159x

Vydělaly Vaše peníze v minulém roce nějakou stovku, tisícovku nebo dokonce desetitisíce?

Nebo patříte stále ještě k těm lidem, kteří mají úspory na spořících účtech, v bankách na téměř nulovém zhodnocení? Průměrná roční  inflace je 2,5%!   A o tuto hodnotu se snižuje i hodnota Vašeho vkladu, pokud leží někde na účtu s nulovým  zhodnocením. Připočítejte si ještě poplatky, pokud nemáte účet bez poplatků. Stále si ještě myslíte, že Vaše peníze vydělávají?

Nabyla jsem přesvědčení, že svým vkladem poskytujeme bankám bezúročnou půjčku. Banka sice s našimi penězi pracuje, vydělává, ale nějak klientům zapomíná úroky připisovat. Každý bankéř Vás ujistí, že se prostě nedaří, úroky nejsou a klientům prostě nikdo víc nedává. A kde končí miliardové zisky bank?  A navíc v tisku, ve sdělovacích prostředcích i na internetu stále slyšíme „pozor na investice“!!! Budeš-li investovat jinak, můžeš o vše přijít, nebudeš mít pojištěn vklad apod. Je pravdou, že v naší malé zemi krade a podvádí téměř každý jak může.  A naši politici jsou v tomto směru velmi dobří učitelé. 

Existuje však také mnoho slušných investičních skupin, které nejen že Vám vklad bezpečně uloží , ale velmi zajímavě jej zhodnotí. A pro investora, který se bojí volatility trhu, mají připravenou úrokovou sazbu fixní. To znamená, že již dopředu víte, kolik peněz dostanete . Existují i společnosti, které Vám vyplácí měsíční, čtvrtletní či pololetní úrok.

 

Jsem Eva Lamžová
Už přes 20 let se věnuji konzultacím v oblasti financí a
již stovkám rodin jsem pomohla ušetřit třeba na hypotéce,
chytřeji investovat či vyřešit spoustu finančních problémů.
Pomohu i Vám.

Komentáře