Na co často zapomínají majitelé nemovitostí?

30.1. 2019 Eva Lamžová 166x

Většina majitelů nemovitostí se o tyto vzorně stará. Kromě běžné údržby , provádí rekonstrukce , investuje   na zkrášlení domu či bytu  desetitisíce, statisíce , někteří i miliony. Většina lidí si platí i pojištění domu, bytu, chaty … Potud je to v pořádku. A na co často zapomínají ?

Ceny nemovitostí rostou, s každou rekonstrukcí  roste i její cena. A tady vzniká velice často kámen úrazu. Pojištění majetku sice klient většinou má, ale už neví na jakou částku. Pojistka,  která byla udělána před deseti lety, většinou neodpovídá skutečnosti. Člověk je spokojen, málo platí, což je pro něj důležité a klidně spí, protože pojistku má. Vše je tedy v pohodě do té doby, než se něco stane. A jen málokdo ví, že pojišťovna, pokud máte nemovitost podpojištěnou, má právo krátit plnění. Laicky řečeno, koupili jste dům před 10 lety za 1 milion, pojištěný jej máte na 1 milion. Během 10 let jste jej zrekonstruovali, vyměnili jste střechu, provedli zateplení,  zvedli o 1 patro, vybudovali bazén, přistavěli 3 garáže … a dům má najednou hodnotu např. 3 miliony. 

Nechci malovat čerta na zeď, ale může se stát, že dům vyhoří. Pojištěn je na  1 milion, pojišťovna má právo krátit pojištění např. o 50%. To znamená, že Vám vyplatí 500.000 Kč. 

A co dál ? Kde vezmete další peníze na postavení stejného domu ? A přitom stačí tak málo – naučte se své pojistky alespoň jednou za dva roky překontrolovat. Asi určitě se stane, že pokud hodnota nemovitosti vyroste, vyroste i cena pojistky. Ale  ruku na srdce , nevyplatí se pětistovku ročně zaplatit za pojistku navíc, než řešit milionovou škodu s prázdnou peněženkou?   

Nechce se Vám na kontrolu do pojišťovny, nevíte, kde sehnat nějakého finančního poradce?

Zanechejte svůj email a telefonní číslo.

 

Jsem Eva Lamžová
Už přes 20 let se věnuji konzultacím v oblasti financí a
již stovkám rodin jsem pomohla ušetřit třeba na hypotéce,
chytřeji investovat či vyřešit spoustu finančních problémů.
Pomohu i Vám.

Komentáře